Nowy silnik gry dla Wiedźmin 3

Luty 18, 2012 at 4:37 pm (nowosci) (, , , , )

Odnosząca w ostatnim czasie niemałe sukcesy polska ekipa CD Projekt RED patrzy w przyszłość, chcąc odpowiednio przygotować się na przybycie nowych konsol.

– Z całą pewnością zaczynamy prace z myślą o nowych konsolach – wyznaje w rozmowie z dziennikarzami Eurogamera Adam Badowski, dyrektor generalny CD Projekt RED. – Rynek jest gotowy na coś nowego; coś szybszego i potężniejszego – wtóruje mu szef marketingu Michał Platkow-Gilewski.

– Zamierzamy zrobić coś niesamowitego, potrzebujemy więc mocnych procesorów. To będzie multiplatformowa gra, zadebiutuje jednocześnie na różnych sprzętach do grania. Jeśli jednak mamy wyznaczyć wiodącą platformę, to będzie to z pewnością ta najpotężniejsza, gdyż to ona zapewni nam wolność tworzenia. Fajnie jest produkować coś specjalnego, nowego – lepszego niż inni. To właśnie nasz cel – zaznacza Adam Badowski.

Zdradza, że ekipa CD Projekt RED rozpoczęła już prace nad wersją silnika RED Engine na platformy następnej generacji. – Sporządziliśmy listę nowych elementów już dość dawno temu. Mamy przygotowany względem tego silnika długoterminowy plan – zapewnia. Obaj rozmówcy wyjawiają, że starają się przewidzieć, jak będą wyglądały konsole i komputery przyszłości.

– Musimy stworzyć coś lepszego niż jesteśmy w stanie osiągnąć dziś. Musimy zajrzeć w przyszłość, tak jak robią to – jak sądzę – inni producenci – mówi Michał Platkow-Gilewski. Dodaje jednocześnie, że ekipa CD Projekt RED nie wie jeszcze, jak będą wyglądały konsole następnej generacji.

Podczas listopadowej konferencji przedstawiciele studia zapowiedzieli, że pracują nad dwiema grami. Jedną z nich jest najprawdopodobniej Wiedźmin 3, a drugą nowa marka. Na potrzeby tej ostatniej tworzony jest nowy zespół. – W tej chwili liczy ledwie kilku gości. Zdecydowaliśmy się nie rozdzielać pierwotnej załogi odpowiedzialnej za Wiedźmina, a zatrudnić nowych ludzi. Proces ten dopiero się zaczął – tłumaczy Badowski. Zaznacza, że projekt jest we wczesnej fazie preprodukcji, zatem na razie nie potrzebuje dużych zasobów ludzkich.

Wiadomo, że tytuł ten będzie należał do gatunku RPG. – Musimy ocenić nasze możliwości. Mamy wielkie plany na przyszłość. Uwierzcie nam, chcemy zrobić tak dużo, jak to tylko możliwe

gram pl !!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: