Nowe lepsze GTA tylko na PS3?

Październik 19, 2010 at 8:31 pm (nowosci) (, , , , , , )

„Dodatkowe epizody dla GTA IV tylko dla Xboksa 360? Trzeba coś z tym zrobić!” – pomyśleli ludzie z Sony, po czym przekonali studio Rockstar do prac nad zupełnie nową serią, której lista platform docelowych kończy się na pierwszej pozycji – PlayStation 3.

Na oficjalnym blogu Sony pojawiło się potwierdzenie tego, o czym wcześniej mówił Jack Tretton (prezes SCEA) w wywiadzie dla programu Game Head amerykańskiej telewizji Spike TV – studio Rockstar dogadało się z japońską firmą w sprawie zupełnie nowej marki w świecie gier wideo, która pojawi się wyłącznie na PlayStation 3.

Pisząc „zupełnie nowej” mamy na myśli jeszcze nieujawniony tytuł, a nie L.A. Noire (gra akcji w stylu filmów noir nad którą pracuje nowe studio twórcy The Getaway – wyda ją Rockstar), jak niektórzy mogliby przypuszczać. Projekt ten, według pierwszych informacji, wykorzysta oczywiście możliwości hardware’u najnowszej stacjonarnej konsoli Sony.

„Sukces serii GTA na konsolach Sony jest niezaprzeczalny i jesteśmy szczęśliwi mogąc kontynuować tę tradycję, ale to, co ekscytuje nas jeszcze bardziej to obecne i przyszłe efekty współpracy Sony ze studiem Rockstar. Oni naprawdę chcą stworzyć grę która pokaże wyjątkowość PS3, wykorzysta moc procesora CELL i pojemność dysku Blu-ray, i ta umowa im na to pozwala. To świetna decyzja zarówno z naszej, jak i z ich perspektywy” – to fragment notki zamieszczonej na blogu firmy.

Japoński gigant oczywiście wykorzystuje sytuację i twierdzi, że ta informacja jest znacznie ważniejsza od niedawnego zapewnienia sobie przez Microsoft wyłączności na dodatkowe epizody GTA IV Łatwo jest się z tym zgodzić – trudno porównywać dodatkowe misje z nową marką na wyłączność jednej konsoli. Ciekawi nas tylko jedno – MS sporo zapłacił za exclusive content dla Xboksa 360, co spotkało się z krytyką Sony („Nie kupujemy wyłączności!”). Ciężko uwierzyć w to, że twórcy PlayStation naprawdę mają tak wielką siłę przekonywania bez dodatkowych argumentów…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: