GTA IV 10 mln sprzedanych kopii!

Wrzesień 23, 2008 at 12:41 pm (nowosci) (, )

Analitycy są zgodni – GTA IV może pobić rekord sprzedanych sztuk należący do GTA: San Andreas. W tym celu najnowsza część serii musiałaby przekroczyć pułap 23 milionów rozprowadzonych egzemplarzy.

Wraz z ostatnim raportem finansowym firma Take-Two ujawniła, że od końcówki kwietnia 2008, kiedy to do sklepów wkroczył GTA IV, tytuł ten zdążył sprzedać się w liczbie przekraczającej 10 milionów sztuk, a ponad 11 milionów egzemplarzy dostarczono już do sklepów. Superprodukcja Rockstara z całą pewnością okaże się najpopularniejszą grą bieżącego roku. Czy pobije jednak rekord wszech czasów należący do swojego poprzednika, GTA: San Andreas?
Analitycy z organizacji UBS i Wedbush Morgan zgodnie twierdzą, że tak właśnie się stanie. By zrealizować ten cel, GTA IV musiałoby sprzedać się w liczbie 23 milionów egzemplarzy. Michael Pachter stwierdził, że zalegający w sklepach milion sztuk zaspokoi popyt konsumentów do końca bieżącego kwartału, zaś ponowny wzrost zainteresowania powinniśmy zaobserwować w pierwszym kwartale kolejnego roku fiskalnego, rozpoczynającym się w październiku 2008.

Ben Schachter podkreślił z kolei, że ewentualne pobicie rekordu przez GTA IV byłoby tym bardziej imponujące, że produkcja ta nie ukazała się na najpopularniejszej obecnie konsoli – Wii. Analityk organizacji UBS zwrócił też uwagę na znaczący wzrost przychodów wydawcy gry. Jego zdaniem Take-Two nie osiągnie już tak dobrych rezultatów w roku, kiedy w rozkładzie wydawniczym zabraknie kolejnego tytułu z serii GTA.

Tym niemniej firmie T2 należy pogratulować i tak wspaniałego sukcesu oraz bacznie obserwować dalszą drogę GTA IV ku rekordowi poprzednika.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: